“Restaurant Kolonja’s” Diber e Madhe

Adresa : Prane Neptun Diber e madhe ose afer Xhamise së Sahatit, Bulevard Iliria
+389 46 837 777

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Restorant

Edhe pse mund te jemi shume te dhene pas gatimit , ose kemi prinderit qe gatuajne mire, përseri ndjesia e te ushqyerit ne nje nga restorantet e qytetit eshte e paperseritshme. Dibra njihet per kulinari te zhvilluar por ate e gjen te konkretizuar pikerisht tek njeri nga restorantet me te njohura dhe te perparuura ne Dibren e Madhe qe njihet si “Restaurant Kolonja’s”
Pas 15 vitesh përvojë në Zvicër në fushën e kulinarisë, hotelerisë dhe turizmit kthehet duke e plotësuar vendlindjen e tij Dibrën me një investim te standarteve bashkohore.

Përjetoni atmosferen e vërtetë të arredimit, muzikës, shërbimit dhe ushqimit. Shkoni dhe provoni specialitetet e Restaurant Kolonja’s ne Diber te Madhe .

Peshk te pjekur në zgarë me patate të pjekura dhe marinim, janë kombinacioni perfekt tek ky restorant i njohur.
Do gjeni antipastë te ftohtë e cila është një mënyrë mjaft e mirë për të nisur vaktin tuaj.

Adresa : Prane Neptun Diber e madhe ose afer Xhamise së Sahatit, Bulevard Iliria

fInsta                                                                  Rezervo

Orari:

09:00 – 00:00

Informacion shtesë:

Kategoria:

Kompleksi Turistik Parajsa e Sharrit Tetovë Macedonia

R1209, Macedonia (FYROM)
+389 76 537 446

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Restorante Kompleks

Kompleksi Turistik “PARAJASA E SHARRIT “ gjëndet afër fshatit lisec 12 km nga Tetova kurse 6 km nga kodra e Diellit. Ky kompleks Turistik, ngrihet në mes të një peisazhi mahnitës të një natyre ma të bukur jo vetëm të maqedonisë por në gjithë ballkanin! Me një klimë të përshtatshme, ujë burim malor, sherbim i ngrohtë dhe tepër profesional. Me pozicionin shumë të favorshëm gjeografikishtë ku aty ngjitur duket mali i Sharrit sic e tham më sipër një nga bukuritë natyrore më të bukura në  ballkan.

Parajsa e Sharrit ofron ushqime tradicionale shqiptare nën ambientet e saj relaksuese, larg zhurmës së qyetit. restoranti parajsa e sharrit posedon: parking të garantuar , kënd lojrash për fëmijë, ambiente të jashtme ku ju mundet të shijoni ajrin e pastër të bjeshkëve me gjelberimin që  e rrethon  kompleksin si dhe me shumë kafshë të llojeve të ndryshme që e bën si një parkë zoologjik për femijët pse jo dhe për të riturit ku aty duket vërtetë një mrekulli me hapesirat që ofron kompleksi dhe bukurit që i ka dhën natyra.

Adresa: R1209, Maqedoni (FYROM)

f   Insta                                                                 Rezervo

Orari:

11:00-23:00

Informacion shtesë:

Kategoria:

La Terrazza Vrutok Gostivar

La Terrazza Vutok Gostivar Macedonia
+38971433259

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria:  Restorant 

Gjendemi në Vrutok ne fshatine Gostivarit , në restorantin “La Terrazza”, i njohur  tashmë për gatimin e recetave ITALIANE ku nuk mungojne kure gatimet  të traditës shqiptare, që për shumëkënd janë të panjohura.  ofron jo vetëm një  restorant por një mrekulli për të shpëtuar nga monotonia e ditës me një peisazh fantastik të malëve e kodrave të kuruara të fshatit me hapsira të një  Resorti ku   Prodhimet e  peshkut të fresketa të cilat japin kënaqësinë e të shijuarit si edhe na bëjnë të ndihemi më afër natyrës. Arredimi perfekt ku ju bën të ndjeheni shumë komode.

Një vënd i shkëlqyer ku do shijoni guzhinën italiane nga një prej shefave më të mirë ëqe ka një eksperincë shumë vjecare në itali dhe në zonat ku njihet nga e  gjith bota  për turizëm . E kjo ekseprincë këto receta dhe këtë artë  të gatimit e gjeni në La Terrazza në Vrutok ..

Ju bejmë të ndiheni të qetë dhe të harroni të gjitha streset dhe lodhjet e ditës. Ju mirpresim të shijoni gatimet tona por edhe kafenë.kapucino “MADE IN ITALIA”

Adresa: La Terrazza Vutok Gostivar Macedonia

f Insta                                                                 Booking

Orari:

08:00-23:30

Informacion shtesë:

Kategoria:

Prima Center Tetovë Maqedoni

Boulevard Vidoe Smilevski Bato, Tetovo 1220, Macedonia (FYROM)
+389 71 37 6956

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria:  Restorant 

“Restorante Prima Center në Tetovë” ndodhet në qendrën tregtare “Prima Center” e cila është një nga qëndrat më të njohura në Tetovë. Menu  që  ofron restoranti janë: Pica të shijeve të ndryshme me produkte të freskta por dhe gatime të llojeve të tjera që ka restoranti.

Aty  do te gjeni Ngrohtësi dhe rehati  tipike te shijeve te picave , por dhe te menuve te tjera tradiscionale dhe ato moderne , shoqeruar me  me pije te ftohta me miqtë dhe familjaret tuaj.

Ne ofrojmë pica të shijshme dhe kemi shumë vite përvojë, për të ofruar këtë shërbim duke përmbushur çdo dëshirë.

Që prej shumë vitesh duke ofruar shërbimin tonë me të mirë si pjesë e pandarë e aktivitetit tonë ne kemi fituar shumë ndjekës besnik.

Të gjitha llojet e picave që kërkoni mund të gjenden në lokalin tonë të servirura me dashuri dhe respekt nga stafit ynë profesional.

Kryesisht në bazë të recetave italiane Restorante “Prima Center” ofron pica në çdo moment të ditës dhe shërbimin profesional qe e servir  picën tuaj në tavoline .

Merrni miqtë tuaj, të dashurën tuaj, prindërit dhe fëmijët tuaj dhe ne jemi duk pritur për ju për të ardhur që të shijojnë pica të shijshme dhe vendin më të veçantë të rehatshme në Tetovë .

Adresa: Boulevard Vidoe Smilevski Bato, Tetovo 1220, Macedonia (FYROM)

f Insta                                                                 Booking

 

Orari:

08-23-00

Informacion shtesë:

Alpine Hotel

Mavrovo, Macedonia (FYROM)
Tel+389 42 366 634 / +389 72 211 008

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel, Restorant 

Në mes të peisazhit të mrekullueshëm të Mavrovës ndodhet  “Alpine Hotel” i cili  është i ndërtuar në  kushtet ideale për një pushim aktiv, dhe dëfrim për të gjitha moshat, 365 ditë: Ski, Cycling, Ndjekja, Peshkimi, Gjuetia, Jeep Safary etj. Hotel modern dhe i rehatshme “Alpine” është vendosur në mes të qendrës së pushimeve Mavrovë, vetëm disa qindra metra larg nga teleferiku dhe liqenit, sipas të gjithave standardeve evropiane. Dhoma dhe restorant të kane një pamje të mrekullueshme panoramike në shpatet e malit Bistra.  “Hotel Alpine” gjithashtu ofron kushte ideale për organizimin e seminareve, kongrese, takime biznesi, si dhe palët private etj.

Dhomat me hapesire ofrojne ngrohtesi dhe komoditet.  Zgjedhja e materialeve natyrore, mobilimi prej druri te vertete, ngjyrat e ngrohta dhe qilimat e bute do te bejne qendrimin relaksues dhe te kenaqshem. Te gjitha dhomat jane te pajisura me TV lCD  me ekran te gjere,  programe satelitore, krevate te medhenj dhe te rehatshem, carcafe pambuku, jorgan me pupla, divan te konvertueshem, telefon, kasaforte, mini-bar, banjo te medha me jacuzzi, tharese, ngrohje individuale. Restoranti i hotelit sherben kuzhine tradicionale dhe nje pergjedhje te larmishme te kuzhines nderkombetare. Coffee Pub sherben kokteile, kafe, pije te ndryshme nen shoqerine e muzikes me te mire te perzgjedhur nga DJ i hotelit. Hotel Alpine ofron aktivitete dhe eskursione te ndryshme ne cdo sezon te vitit .
Jeni te mirepritur.

f Insta                                                                 Booking

Orari:

24-24

Informacion shtesë:

Restorant Gramoz

Velko Vlahoviq BB, Debar, Macedonia
+389 70 662 227

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Restorant

I konsideruar Restoranti më Mikëpritës Gramoz Restaurants në Dibër të madhe, dhe i përmendur në të gjitha listat e vendeve ku duhet të hash në qytetin e dibrës, ky restorant ka rrëmbyer zemrat si të vendasve nga të dy anët e Dibrës si të madhes dhe asaj  te voglës, Gramoz Restaurants njihet dhe për organizime festash si ditëlindje, fejesa apo organizime të ndryshme kolektive miqësore nga diaspora e trevat e krahinës Dibër edhe të turistëve që vizitojnë Dibrën. Ku pranohen prenotime dhe shërbime në tavolinë dhe në ambintet jashtë për evente të ndryshme. Kjo i detyrohet finesës të famshme të restorantit  apo drurit të bukur dekorues e atmosferës së ngrohtë, aq edhe mënyrës kreative përmes të cilës vijnë disa nga pjatat më tradicionale shqiptare, përfshirë dhe ato të periudhës së para luftrave. Gramoz Restaurants, përmes pjatave tradicionale, gatimit të Guzhinës dibrane, ajo gatuan dhe menu të tjera mesdhetare dhe europiane,  që ka një vend special në zemrën e çdo shqiptari për menun e gatimin dhe karakteristikën që ofron restoranti.

Adresa: Velko Vlahoviq BB, Dibër e Madhe

fInsta                                                                  Rezervo

Orari:

08:00 - 23:00

Informacion shtesë:

Restaurant Piceria Europa – Afrona

Dibër e Madhe, Maqedoni
046832523 / 046833004

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Restorant

VENDNDODHJE FANTASTIKE DHE PJATA PËR ÇDO SHIJE
Tejet popullor dhe me dy pika në zonat më në modë të Dibres së Madhe, kush viziton dibrën dhe qendrën e saj është e pamundur t’i shpëtoni pjatave të “ Restaurant Piceria Europa – Afrona Dibër”. Restaurant Piceria Europa – Afrona Dibër është një restorant që kanë zënë rrënjë në rekomandimet lokale. Është pagëzuar nga italishtja me emrin e “Mjeshtrit” sepse menuja është harmonizuar mes traditës shqiptare dhe asaj mesdhetare duke mëtuar të ofrojë gatimin bazik “të duarve”.

Restoranti ka një menu mjaft të pasur, e të gjitha pjatat vijnë me cilësinë maksimale dhe plot shije. Që nga pizza–t e makaronat, tek sallatat apo llojet e ndryshme të mishit e peshkut, Restaurant Piceria Europa – Afrona Dibër përmbush njëlloj të gjitha preferencat. Sapo mëngjesi ka lëshuar butë duart mbi qytet, në kryqëzimin ku ndodhet “ Restaurant Piceria Europa – Afrona Diber” mjeshtrat nisin punën. Buka përgatitet herët, makaronat e freskëta po ashtu, kantina kontrollohet për të bërë përzgjedhjet e ditës, ndërsa shefi bën gati propozimet për të apasionuarit pas ushqimit.
Mbizotëron kuzhina italiane dhe mesdhetare, shquhet piceria me dinamikën e saj të brumit, triumfojnë pjatat me përbërës të freskët që dekorohen në finale sipas harmonisë mes shijeve dhe erëzave lozonjare.

Adresa: Dibër e Madhe

f Insta                                                                 Booking

Orari:

08:00 - 23:00

Informacion shtesë:

Hotel & Restorant Doda

Kryqëzimi Kuben, Peshkopi, Dibër, Albania
+355 68 20 56 824 / +355 67 44 40 599

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel, Restorant

I krijuar për të arritur ekselencën Hotel “Doda” , hotel luksoz është i pozicionuar në një vend perfekt pranë qytetit Peshkopisë, Kryqëzimi Kuben.

Përveç vendndodhjes së shkëlyqer, Hotel “Doda” ka detaje arkitekturore unike për të dhënë ndjesinë e një akomodimi të paharrueshëm.

Hoteli përmban dhoma të arreduara në mënyrë moderne të cilësisë më të mirë, duke ofruar intimitet përveç luksit dhe shume elegancë.

Aty sherbehet nga nje staf shume profesional, dashamires dhe mikeprites i cili sinkronizohet shume mire edhe me shpjegimin qe ata ju bejne klienteve te tyre.

Ndaj Hotel “Doda” eshte nje prej hoteleve me te mira ne Peshkopi per qendrimin sa me te rehatshem. Ku çmimi, cilësia, atmosfera janë gjërat kryesore për të cilat klientët tanë zgjedhin Hotel “Doda”.

JENI TE MIRPRITUR!!!

Adresa: Kryqëzimi Kuben, Peshkopi, Dibër, Albania

f                                                                 Rezervo

Orari:

00:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Kategoria: ,

Restorant Taverna Cami

Near the lake, Debar, Macedonia
+355 89 70 391 355

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Restorant, Piceri

Restorant Taverna Cami aty ku dibranet dhe miqte e Dibrës gjejne pikerisht ate qe i mbledh ata per te kaluar ca momente qe do mbesin gjate ne memorien e tyre,duke folur e çmallur me Dibrën! Nje nderthurje ku mbizoteron atmosfera ,komoditeti ,shija ushqimit, tradita dhe peisazhi. Aty sherbehet nga nje staf shume profesional, dashamires dhe mikeprites i cili sinkronizohet shume mire edhe me shpjegimin qe ata ju bejne klienteve te tyre. Ne kete restorant organizohet shpesh here dhe takime nga ato dipllomatiket deri tek eventet e ndryshme familjare ..!
Jeni te mireseardhur tek Restorant Taverna Cami ne qytetin e Dibrës se madhe!

Adresa: Pranë liqenit, Dibër e Madhe.

f                                                              Rezervo

Orari:

08:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Kategoria:

Andi’s Pizza Peshkopi

Bulevardi Elez Isufi, Peshkopi, Dibër, Albania
0683237102, 0699874007

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet Tona:

   

Kategoria: Piceri, Fast Food

Pizzeria Andi sherben një shumëllojshmeri picash si: Pizza Familjare, Pizza Normale (Salcë, mozzarella, speca e kuq, jeshil, kërpudha, sallam apo saxhuk pikant, proshutë coto, proshutë e papërpunuar, grana, vegjetariane etj.) Si dhe nenproduktet tona: Sufllaqe , Sanduiç fshati.
Një menu e pasur që kombinon harmoninë e kuzhinës tradicionale turke dhe shqiptare. Në fastfood tona, ju mund të shijoni specialitete të ndryshme të përgatitura posaçërisht për ju.
Produktet e Andi’s Pizza janë të shijshme, të shëndetshme, të freskëta, të kontrolluara dhe 100% Hallall.
Sherbim Taxi ne numrin: 0683237102

Adresa: Bulevardi Elez Isufi, Peshkopi, Dibër, Albania

f Insta                                                                 Rezervo

Orari:

08:00 - 21:00

Informacion shtesë:

Kategoria: