Alpine Hotel

Mavrovo, Macedonia (FYROM)
Tel+389 42 366 634 / +389 72 211 008

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel, Restorant 

Në mes të peisazhit të mrekullueshëm të Mavrovës ndodhet  “Alpine Hotel” i cili  është i ndërtuar në  kushtet ideale për një pushim aktiv, dhe dëfrim për të gjitha moshat, 365 ditë: Ski, Cycling, Ndjekja, Peshkimi, Gjuetia, Jeep Safary etj. Hotel modern dhe i rehatshme “Alpine” është vendosur në mes të qendrës së pushimeve Mavrovë, vetëm disa qindra metra larg nga teleferiku dhe liqenit, sipas të gjithave standardeve evropiane. Dhoma dhe restorant të kane një pamje të mrekullueshme panoramike në shpatet e malit Bistra.  “Hotel Alpine” gjithashtu ofron kushte ideale për organizimin e seminareve, kongrese, takime biznesi, si dhe palët private etj.

Dhomat me hapesire ofrojne ngrohtesi dhe komoditet.  Zgjedhja e materialeve natyrore, mobilimi prej druri te vertete, ngjyrat e ngrohta dhe qilimat e bute do te bejne qendrimin relaksues dhe te kenaqshem. Te gjitha dhomat jane te pajisura me TV lCD  me ekran te gjere,  programe satelitore, krevate te medhenj dhe te rehatshem, carcafe pambuku, jorgan me pupla, divan te konvertueshem, telefon, kasaforte, mini-bar, banjo te medha me jacuzzi, tharese, ngrohje individuale. Restoranti i hotelit sherben kuzhine tradicionale dhe nje pergjedhje te larmishme te kuzhines nderkombetare. Coffee Pub sherben kokteile, kafe, pije te ndryshme nen shoqerine e muzikes me te mire te perzgjedhur nga DJ i hotelit. Hotel Alpine ofron aktivitete dhe eskursione te ndryshme ne cdo sezon te vitit .
Jeni te mirepritur.

f Insta                                                                 Booking

Orari:

24-24

Informacion shtesë:

Hotel Manga

LLIXHA, Peshkopia, Dibër, Albania
0683775495 / 0686216764

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel

Hotel Bar Restorant Manga ka një hapsirë komode që pushesit që frekuentojnë kurat e ujërave termale përvecse komoditetit që është ngjitur me hyrjen kryesore të burimit të Llixhave u ofron rehati komoditet pushuesve me pamjen e natyrës për hapsirën që ofron Hotel Manga.

Llixhat e Peshkopisë kanë si karakteristikë e këtyre ujërave termale janë: ato burojnë nga formacionet e gipseve të malit të Korabit. Janë dy burime sulfurore me temperaturë 35 – 43,5 gradë C dhe me një prurje prej 14 litra/sek. Ato kanë përmbajtje kaliumi dhe sulfatesh. Efektet e tyre lidhen me sëmundjet e rrugëve të frymëmarrjes: si astma bronkiale, bronshite, reamautizmën, diabetin, sëmundjet e lëkurës dhe probleme gjinekologjike. Krahas këtyre burimeve, në Shqipëri gjenden burime ujërash të pijshëm me efekte pozitive për shëndetin.
Llixhat e Peshkopisë njihen si ujërat më kurative në ballkan.

Adresa: LLIXHA, Peshkopia, Dibër, Albania

f Insta                                                                Rezervo

 

Orari:

00:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Kategoria:
Paketa: ,

Hotel & Restorant Doda

Kryqëzimi Kuben, Peshkopi, Dibër, Albania
+355 68 20 56 824 / +355 67 44 40 599

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel, Restorant

I krijuar për të arritur ekselencën Hotel “Doda” , hotel luksoz është i pozicionuar në një vend perfekt pranë qytetit Peshkopisë, Kryqëzimi Kuben.

Përveç vendndodhjes së shkëlyqer, Hotel “Doda” ka detaje arkitekturore unike për të dhënë ndjesinë e një akomodimi të paharrueshëm.

Hoteli përmban dhoma të arreduara në mënyrë moderne të cilësisë më të mirë, duke ofruar intimitet përveç luksit dhe shume elegancë.

Aty sherbehet nga nje staf shume profesional, dashamires dhe mikeprites i cili sinkronizohet shume mire edhe me shpjegimin qe ata ju bejne klienteve te tyre.

Ndaj Hotel “Doda” eshte nje prej hoteleve me te mira ne Peshkopi per qendrimin sa me te rehatshem. Ku çmimi, cilësia, atmosfera janë gjërat kryesore për të cilat klientët tanë zgjedhin Hotel “Doda”.

JENI TE MIRPRITUR!!!

Adresa: Kryqëzimi Kuben, Peshkopi, Dibër, Albania

f                                                                 Rezervo

Orari:

00:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Kategoria: ,

Bar Restorant Pastiçeri Hotel Korabi

Bulevardi Elez Isufi 17, Peshkopi, Albania
+355 69 207 0107

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel, Restorant, Bar

 

”KORABI”: Hotel, Bar, Restorant, Piceri, Pastiçeri. Me nje histori te gjate suksesi ne treg. Sot paraqitet me nje performance krejt te re ne investime dhe ne menaxhim, ne cmime dhe kujdesin ndaj klienteles. HOTEL KORABI, ka nje lulishte ku gjen qetesine qe vetem ky vend te ofron, Restorant me gatime tradicionale dhe moderne, pasticeri, piceri krijon nje ambient  miqesor per turistet vendas dhe te huaj.
Bar Restorant Pastiçeri Hotel Korabi ju ofron shërbimet e mira qe ofron, krijon nje ambient relaksues ku ndërthuren mjaft mirë gatimi, mikëpritja, çiltersia dhe pamja e mrekullueshme e Peshkopisë. Aty mund të gjeni pervecse bar-it, kënd lojerash dhe organizime të ndryshme festive, evente dhe mbremje te ndryshme nga qytetaret vendas.
Pastiçeria njihet per llojet e ëmbëlsirave te prodhuara ashtu sic vete historiku i Turizmit njihet ne Diber, ku produktet jane bio dhe të freskëta te servirura enkas për kënaqësinë tuaj.
Për porosi të ëmbëlsirave si bakllava, sheqerpare, shëndatli, torta dhe të tjera kontaktoni tek info e reklamës.

Adresa: Bulevardi Elez Isufi 17, Peshkopi, Albania

Web   f   Insta                                                                 Rezervo

Orari:

6:30 - 22:30

Informacion shtesë:

Hotel Veri

Rruga Tercilio Kardniali, Peshkopia, Dibër, Albania
+35569 209 8186

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel

Hotel luksoz me katër yje që karakterizon traditën, prestigjin dhe mikpritjen në një atmosferë paqësore. Hoteli është i pozicionuar në menyre ideale vetëm pak distanca në këmbë nga Bulevardi Elez Isufi, dhe nga vecantitë tërheqese kulturore e turistike. Ne ofrojmë një mishele unike të mikpritjes shqipëtare dhe  te sherbimit miqësor që e bën hotelin një zgjedhje frymëzuese për biznesin  apo për kohën e lirë.

Tiparët e akomodimit  tejet  të rëhatshme dhe me hapesirë percjellin një panoramë kontemporane e të lehtësueshme të Peshkopisë.Hotel Veri është përcaktuar si një nga hotelet me kualitet më të mirë në qytetin e Peshkopisë dhe ka dhoma (salla) konferencash, lokal dasmashrestorant, dhe akomodim luksoz.Hotel Veri ka 50 dhoma dhe ambjente profesionale për konferenca. Eshtë vendodhja ideale dhe hoteli me cmimet më të mira për bizneseapo për aktivitete shplodhëse në Peshkopi.
Atmosferë e rehatshme dhe relaksuese, cmime konkuruese, gjithashtu edhe staf miqësor dhei kualifikuar që do ta bëjnë qendrimin tuaj akoma dhe me shumë mbreselënës.

Adresa: Rruga Tercilio Kardniali, Peshkopia, Dibër, Albania

Web      Insta                                                                        Rezervo

Orari:

00:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Bar Hotel Amma

Rruga Rasim Fetahu Bardulla, Peshkopia, Dibër, Albania
+35568 275 4817

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Bar, Hotel

Hoteli Amma ofron dhoma dopjo dhe familjare ku ndodhet ngjitur me burimin e Llixhave ku karakteristika e ketyre ujrave termal jane: ato burojnë nga formacionet e gipseve të malit të Korabit. Janë dy burime sulfurore me temperaturë 35 – 43,5 gradë C dhe me një prurje prej 14 litra/sek.

Ato kanë përmbajtje kaliumi dhe sulfatesh. Efektet e tyre lidhen me sëmundjet e rrugëve të frymëmarrjes: si astma bronkiale, bronshite, reamautizmën, diabetin, sëmundjet e lëkurës dhe probleme gjinekologjike. Krahas këtyre burimeve, në Shqipëri gjenden burime ujërash të pijshëm me efekte pozitive për shëndetin, siç është burimi i “Kroit të Bardhë” në Komunën e Selitës në rrethin e Mirditës, (i njohur për kurimin e gurëve në veshka).

Adresa: Rruga Rasim Fetahu Bardulla, Peshkopia, Dibër, Albania

f Insta                                                      Rezervo

Orari:

00:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Paketa: ,

Hotel Restorant Piazza

Bulevardi Elez Isufi, Peshkopi, Diber, Albania
+35569 6741378, +355 218 24 616

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Hotel, Restorant

I pozicionuar ne qender te qytetit te peshkopise ne bulevardin kryesor Elez Isufi, hotel Piazza renditet nje nga hotelet me prestigjioze te ktij qyteti. I hapur ne vitin 2012, me nje stil te vecante dhe me nje arredim dhomash nga me te fundit e ben kte hotel nga me komodet e ktij qyteti. Hotel Piazza eshte nje nga me te preferuarit nga turistet e huaj si dhe nga grupet e biznesit vendas. Hoteli ofron restorant, bar, parkim falas, Wi-Fi dhe shërbim 24-orësh.

Dhomat në Hotel Piazza janë të pajisura me TV, ajër të kondicionuar me pamje fantastike.
Aty ku turistet e huaja dhe vendas gjejne vendodhjen e duhur per te shijuar qytetin e Peshkopise,ku akomodimi dhe sherbimi jane prioritet i seriozitetit qe kemi ne per punen.

Adresa: Bulevardi Elez Isufi, Peshkopi, Diber, Albania

Web   f                                                      Rezervo

Orari:

00:00 - 00:00

Informacion shtesë:

Zerja Resort

Rruga Peshkopi-Maqellare, Diber, Albania
+35568 406 2613, +35569 270 6613

Përshkrimi i biznesit:

Kanalet tona:

   

Kategoria: Bar, Hotel, Restorant, Pishine

 

Zerja Resort është një nga resortet me luksoze te ndertuar   ne hyrje te Peshkopisë  që ofron dhoma prej druri me stil modern e komode.

Zerja Resort ofron specialitetet me te mira te kuzhines tradicionale shqiptare te gershetuar me ate mesdhetare.

Te ndodhur kudo ku kerkohet cilesia me e larte e gatimit dhe konforti maksimal.
Kualiteti dhe kreativiteti jane elementet themelore te filozofise “Zerja”. Ne kemi krijuar një marrëdhënie tepër të ngushtë me klientët dhe partneritet të shkëlqyer me biznese të ndryshme.
Specialitet e Zerja Resort : përfshijnë: Sallatat, Pastat, Rizotot, Perimet dhe Mishi ne zgare ose kombinimet e ndryshme.
Mikpritja e veçantë dhe ndjenja e pakrahasueshme e kënaqësisë kanë bërë që klientët tanë ta konsiderojnë : Zerja Resort si një shtëpi jashtë shtëpisë.

Zerja Resort ofron nder te tjerash, hapesiren per parkim, e cila eshte e gjitha ne dispozicion te klientit dhe padiskutim, ato me te rendesishmet, rehatine dhe relaksin qe ju krijojne ambjentet e fjetjes, te cilat perbehen nga dhoma te ndryshme, me kushte optimale dhe me cmime konkuruese.

Moto: “Ju garantojme se nese vini nje here do riktheheni perseri, pasi vetem ne Zerja Resort  do keni pushime te paharrueshme !!”

Adresa: Rruga Peshkopi-Maqellare, Diber, Albania

f                                                      Rezervo

Orari:

08:00 - 00:00

Informacion shtesë: